Kuidas lisada head tutvumiskuulutust?

Hea tutvumiskuulutus on pilkupüüdev ning sisukas. Tüüptekst ei üllata kedagi millegagi ega pane enamust inimesi tahtma selle postitajaga ühendust võtta.

Tutvumiskuulutust kirjutades pane omale kirja pidepunktid infost, mida kindlasti tahad enda kohta teada anda ning seejärel vormi sellest tekst, mida oleks ka teistel huvitav lugeda. Mõtle, kas sina valiksid tutvumisportaalis sadade teadete hulgast välja just selle enda oma?

Kindlasti jälgi, et sisse ei satuks kummalisi trükivigu, mis jätab mulje, nagu ka sa ise ei hooli sellest, mida kirjutad ning võib lugejates tekitada küsimuse, kas sa üldse tutvudagi tegelikult tahad või oled oma tutvumiskuulutuse niisama igavusest lisanud lootusega reede õhtu kergema vaevaga mööda saata, kui tavapärane baaris „lantimine“. Ka grammatikavead räägivad inimese kohta nii mõndagi, seetõttu võid igaks juhuks näiteks Word-i programmil lasta oma teksti enne avaldamist üle vaadata, et saaksid vajadusel vead kõrvaldada.

Kuigi see võib tunduda ahvatleva võimalusena end paremini reklaamida, ära pane oma tutvumiskuulutusse infot, mis tegelikkusele ei vasta. Kuigi see võib algul tekitada sinu vastu oodatult suurema huvi, on vastaspoole pettumus reaalse sinuga kohtudes seda suurem ja esmamuljet parandada on teadagi väga keeruline. Kuivad faktid on igavad, kuid oma paremaid külgi saab alati ka huvitavas vormis veelgi ahvatlevamaks muuta, seega mõtle kindlasti oma tutvumiskuulutuse sõnastus enne läbi.

Kõige positiivsema emotsiooni loovad enamus inimestes aga humoorikad lood. Kui võimalik, katsu lisada oma teatesse ka midagi lõbusat, mis lugejal suunurga muigvele võtaks. Tutvumiskuulutused ei pea olema igavad parameetriloetelud! Lisa elule veidi vürtsi ja sa jõuad kiiremini kaugemale.

Allikas: tutvused.ee